Hot Kraj

Wyrok w sprawie ZABICIA 22-letniego KIBICA KORONY KIELCE -,,MAŁPY”

Kibicowska rywalizacja zakończona śmiercią 22-letniego kibica kieleckiego klubu. Sąd wydał wyrok w tej sprawie. 

 

25 lat pozbawienia wolności dla 29-letniego Piotra K. – oskarżonego m.in. o udział w pobiciu i zabójstwo w 2007 r. kibica Korony Kielce. Mężczyzna ma zapłacić 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla ojca nieżyjącego. Wyrokiem Sądu Okręgowego w Kielcach skazanego pozbawiono również wszystkich praw publicznych na osiem lat.

 

Pod koniec października ubiegłego roku kielecka prokuratura oskarżyła Piotra K. o trzy przestępstwa: udział w pobiciu i zabójstwo kibica Korony Kielce, udział w pobiciu i usiłowanie zabójstwa kolejnego kibica tej drużyny oraz o udział w pobiciu i dokonanie rozboju na kibicach Korony.

 

Większość zdarzeń objętych aktem oskarżenia miała miejsce we wrześniu 2007 r. w Kielcach, po meczu Legii Warszawa z Kolporterem Koroną Kielce, to właśnie wtedy 22-letni kibic Korony zmarł na skutek zranienia nożem. 

 

Proces Piotra K. ruszył w grudniu. Oskarżony przyznał się w sądzie do udziału w rozboju, ale nie do zabójstwa i ani usiłowania zabójstwa. Nie kwestionował swojego udziału w tych zdarzeniach, ale, jak mówił przed sądem, „nie miał zamiaru nikogo zabić”.

 

W uzasadnieniu podkreślono m.in., że wysoka kara 25 lat więzienia ma być sygnałem dla społeczeństwa – w szczególności dla środowisk pseudokibicowskich – iż „muszą liczyć się z bezwzględną reakcją wymiaru sprawiedliwości”.

 

źródło: PAP

fot.: kibole.pl

KG

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.