Już jutro rozpocznie się wizyta Williama i Kate w Polsce. „Polacy będą mogli spotkać parę książęcą podczas spaceru po Krakowskim Przedmieściu” – zapowiedział szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski. Według informacji przekazanych przez Szczerskiego Kate i William zagoszczą w Pałacu Prezydenckim pod pomnikiem Adama Mickiewicza około godziny 15.00.

 

Książęca para będzie w Polsce do środy rano. Księżna Kate i William mają zamiar odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, gdański Długi Targ, Teatr Szekspirowski, Łazienki Królewskie w Warszawie oraz były niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof na Pomorzu.

 

Dojdzie również do spotkania z Andrzejem Dudą i jego żoną oraz polskimi przedsiębiorcami. Kate i William zagoszczą w inkubatorze przedsiębiorczości „Heart” w Warszawie. Szczerski podkreśla, że będzie to wizyta nie tylko w charakterze politycznym, ale również wyraz dobrych relacji polsko-brytyjskich. 

 

Zdaniem Richarda Palmer, dziennikarza brytyjskiego dziennika „Daily Express” wizyta ma niewypowiedziany kontekst: Brexit. Przyjazd książęcej pary to misja dyplomatyczna Wielkiej Brytanii w sprawie jej wyjścia z UE. Były ambasador Wielkiej Brytanii w Charles Crawford twierdził, że spotkanie pozwoli na pogłębienie relacji między krajami.