Hot Świat

Zachodnie media komentują postawę Szydło i reelekcję Tuska

„Izolacja Polski”, „wściekłość polskiego rządu”, „Tusk to wróg”, „furia nacjonalistów z PiS”, „komiczna gafa polskiego rządu” – oto część nagłówków publikowanych przez zagraniczne media.

 

„BBC”: Kłótnia o Tuska izoluje Polskę w UE


Polska premier Beata Szydło nawet nie próbowała ukryć wściekłości, gdy okazało się, że jej rodak Donald Tusk będzie sterował polityką europejską przez następne dwa i pół roku – pisze brytyjski „BBC”.

 

„Guardian”: Polska zareagowała z wściekłością na ponowny wybór Tuska


Tusk wygrał drugą kadencję pokonując zażarty opór Polski – pisze brytyjski „Guardian”. Ten sprzeciw spowodował izolację tego kraju w Europie.

 

„Süddeutsche Zeitung”: Dla Polski Tusk to wróg


Niemiecki „Süddeutsche Zeitung” przypomina o telewizyjnym wywiadzie polskiego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który ostrzegał, że szczyt może być zagrożony, jeśli doszłoby na nim do głosowania w sprawie ponownego wyboru Tuska.

 

„ABC”: Polski rząd popełnił komiczną gafę


„Samobójczy manewr polskiej premier spełzł na niczym i jej rodak został ponownie wybrany. Polski rząd popełnił tak komiczną gafę, jak ją nazwał pewien dyplomata z jednego z najważniejszych krajów UE, że ciężko będzie teraz odbudować stosunki z Warszawą”.

 

Źródło: wyborcza.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.