Hot Kraj

ZAGROŻONE WSZYSTKIE WOJEWÓDZTWA. Dziesiątki tysięcy osób bez prądu i tysiące zniszczeń

Silny front atmosferyczny nad Polską niesie ze sobą porywiste burze i ogromne zniszczenia – w samej Wielkopolsce było ponad 200 interwencji.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej znów wydaje ostrzeżenia, tym razem zagrożone są wszystkie województwa. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla sześciu województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

 

Obecnie bez prądu jest około 28 tysięcy odbiorców, w tym blisko 20 tysięcy osób w samej Wielkopolsce. Najbardziej widoczne straty są w Wielkopolsce, gdzie ulewne deszcze zalały piwnice, budynki i drogi, a potężne wichury powaliły drzewa. Równie nieciekawie sytuacja wygląda w województwie dolnośląskim, gdzie łącznie odnotowano ponad 100 interwencji straży (ponad 65% z nich w samym Wrocławiu). W stolicy doszło natomiast do pożaru domu jednorodzinnego, stanowiącego część bliźniaczej zabudowy. Na terenie Opolszczyzny wiatr zerwał dachy aż z czterech budynków. 

 

Synoptycy ostrzegają, że to nie koniec, a wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają występowanie zjawisk atmosferycznych, na tyle niebezpiecznych, że mogą one prowadzić nie tylko do szkód materialnych, ale również zagrożenia życia. 

 

źródło: tvnmeteo

fot.: pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.