Hot Kraj

Zaskakujący apel Sakiewicza do Konfederacji i Kukiz’15: wycofajcie się z wyborów

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz zaapelował do Konfederacji oraz Kukiz’15, aby wycofali się z wyborów parlamentarnych.

 

W ocenie Sakiewicza kandydaci Konfederacji oraz Kukiz’15 nie mają szans na otrzymanie mandatów poselskich. Zdaniem dziennikarza jedyne co mogą zyskać to subwencje. Dlatego zaapelował do przedstawicieli tych ugrupowań o wycofanie się ze startu w wyborach.

– Apeluję: wycofajcie się z wyborów i pokażcie, że bardziej kochacie Polskę niż pieniądze – stwierdził dziennikarz. Nie ukrywał, że apel ma na celu przypieczętowanie zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości. – Zmarnowane głosy mogą przesądzić o tym, czy Polską będzie rządził Biedroń ze Schetyną czy też pozostanie dobra zmiana. PiS na pewno wygra, pozostaje jednak pytanie, czy nie zabraknie głosów, by stworzyć rząd. Te niezbędne głosy mogą zostać zmarnowane na listach Kukiz ’15 i Konfederacji – stwierdził dziennikarz – dodał.

Do sprawy odniósł się Paweł Kukiz. – Panie Sakiewicz… Pieniądze to ja zarabiałem grając koncerty, z których musiałem zrezygnować, bo cały poświęciłem się Polsce. Wystarczy spojrzeć na moje oświadczenia majątkowe. Do zobaczenia w sądzie po wyborach. A tak na marginesie – dziękuję, że upewnił mnie Pan na 100% w mojej decyzji, że nigdy z PiS – czytamy na profilu lidera Kukiz’15.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się już w najbliższą niedzielę, 13 października. Dziś o północy rozpocznie się cisza wyborcza.

 

Fot. facebook/Konfederacja


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.