Aktualności Hot Kraj

ZBANOWALI ONR i Narodowe Odrodzenie Polski – Facebook uzasadnia swoją decyzję – ,,Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują…

Obóz Narodowo Radykalny i Narodowe Odrodzenie Polskie zostaną zablokowane przez moderatorów Facebook’a. Powód?

Najsławniejszy, ogólnoświatowy serwis blokuje konta organizacji, które w opinii moderatorów naruszają pewne standardy.

 „Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne” – informuje polski oddział Facebooka, ale to nie wszystko co padło w tym temacie.

„Nie była to łatwa decyzja, ponieważ zachęcamy do wyrażania indywidualnych poglądów, nawiązywania kontaktów i dzielenia się przemyśleniami, ale też chcemy, żeby ludzie zawsze czuli się mile widziani i bezpieczni” – czytamy w dalszej części. 

„Niedozwolone jest odwoływanie się do zakazanych organizacji, takich jak ONR i NOP, oraz stosowanie ich symboliki w celu ich propagowania. Zgłoszone do nas materiały zawierające takie symbole i odwołania, wykorzystywane do rozprzestrzeniania mowy nienawiści, zostaną usunięte. Choć nie jest to przypadek specyficznie polski, bo zjawiska takie występują na całym świecie, uznaliśmy, że warto to wyjaśnić z bardziej lokalnego punktu widzenia.”

Co w tym temacie mogą powiedzieć internauci? 

Portal Zbyt Poinformowani zapytał o to swoich obserwujących. Dlaczego ludzie nie przeniosą się na portal w którym wolność słowa jest szanowana? ak zgłaszałem stronę komunistyczna partia polski gdzie w tle sierp i młoto to się nie doszukali żadnych treści nie poprawnych. Gnoje pie….olne – czytamy w komentarzach. 

[ZOBACZ: TAKICH ZDJĘĆ I TAKICH SŁÓW NA FACEBOOK JUŻ NIE WSTAWISZ – Nowy regulamin Facebook’a]

źródło: Facebook

fot.: pixabay

kg

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.