Aktualności Hot Kraj

ZBLIŻA się ŚMIERTELNE ZAGROŻENIE! Nie możesz TEGO zlekceważyć! Podpowiadamy jak się przed nim uchronić!

IMGW ostrzega przed silnymi mrozami. 23 lutego ostrzeżenie będzie obowiązywać w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim. Słupki rtęci pokarzą  -17 st. C. Na Pomorzu  natomiast można się spodziewać zamieci śnieżnych. W sobotę siarczysty mróz dopadnie inne części Polski. Oblodzone drogi i chodniki, staną się śmiertelnym niebezpieczeństwem. To jednak nie wszystkie niebezpieczeństwa!

 

W Małopolsce w dzień temperatura będzie wahać się od -7 st. C do -10 st. Niemal identycznie będzie na Śląsku i Podkarpaciu. Standardowo najzimniej będzie w górach

W najbliższych dniach trzeba zachować szczególną ostrożność. Ten kto zdecyduje się na wyjście z domu, koniecznie musi się zabezpieczyć w odpowiednie obuwie z protektorem, który ochroni przed poślizgnięciem i upadkiem.

 

Po zakrapianej imprezie lepiej odpuścić sobie spacer i wrócić do domu taksówką. Wypity alkohol rozgrzewa i oszukuje nasz organizm. W takich przypadkach nie trudno o tragedię. 

Jest jeszcze jeden niepokojący problem, wysokie wzrost stężenia cząsteczek powodujących smog. Niskie temperatury oznaczają mocniejsze rozpalanie pieców w domach jednorodzinnych. W wielu przypadkach do pieców trafi nie tylko węgiel, ale też śmieci. Zaleca się zatem unikania spacerów, szczególnie przez osoby z chorobami układu oddechowego i chorobami serca.

 

źródło: fakt.pl, foto: pixabay.com

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.