Kraj

Zdrada stanu Grzegorza Schetyny!

Poseł Grzegorz Schetyna, aktualny lider PO, jako minister spraw zagranicznych wysłał list do Johna Kerry’ego, amerykańskiego sekretarza stanu, który kompromituje polityka.

Jak informuje „Gazeta Warszawska”, 20 kwietnia 2015 roku, minister Schetyna napisał list do swojego amerykańskiego odpowiednika Johna Kerry’ego, w którym za swoją haniebną dla Polski politykę, o jaką prosili Amerykanie, płaszczy się o pomoc.

„Dotrzymując umowy z Panem spełniłem prośbę ambasadora Mulla i poparłem ustawę Rady Najwyższej Ukrainy uznającą za bojowników o wolność członków OUN­UPA, mimo iż brali bezpośredni udział w ludobójstwie etnicznych Polaków podczas II wojny. Moja inicjatywa wywołała niebywałe oburzenie zarówno obywateli, jak i polityków w Polsce, w tym PO, której jestem członkiem. Otrzymałem pogróżki śmierci i wezwania do podania się do dymisji. Proszę o zrewanżowanie się gestem dobrej woli i użycie wszelkich wpływów Departamentu Stanu dla zmniejszenia presji na mnie i na mój zespół” ­– czytamy w liście Schetyny.

BR