Hot Kraj

TRAGEDIA w południowej Polsce! SZALEŃSTWO Pogodowe!

Ostatnie prognozy pogody zaskakują wszystkich bez wyjątku. W niektórych częściach Polski zamknięto szkoły, powołano także specjalny sztab kryzysowy. 

Synoptycy twierdzą, że w tym sezonie nie doczekamy się już zimy z prawdziwego zdarzenia. Jak się jednak okazuje warunki w niektórych częściach Polski są bardzo groźne. Pogoda na Podkarpaciu zmienia się jak w kalejdoskopie. W Bieszczadach panują bardzo groźne warunki pogodowe, które zmusiły dyrektorów szkół do zamknięcia placówek. Władze zwołały specjalny sztab kryzysowy. 

ZOBACZ TAKŻE: Księżna Kate wpadła na KOCHANKĘ księcia Williama! Stało się to w…

Mieszkańcy Podkarpacia w pierwszy weekend stycznia nie cieszyli się zbyt dobrą pogodą. 4 i 5 stycznia zima dała się we znaki. Śnieg sypał do tego stopnia, że pani Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki zdecydowała się zwołać posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. Jego celem była dyskusja na temat udrożnienia przejazdu lokalnymi i krajowymi drogami. Sytuacja  w tamtym regionie nie poprawia się. Warunki są groźne do tego stopnia, że zostały zamknięte niektóre szkoły. W Bieszczadach odwołano zajęcia, ponieważ pomimo odśnieżania drogi dalej nie są w najlepszym stanie. Opady deszczu, marznącego śniegu i bardzo niskie temperatury w nocy sprawiły, że na drogach pojawiła się tzw. „szklanka”. Na pewno nie sprzyja ona bezpieczeństwu uczniom przemieszczającym się na zajęcia lekcyjne. Rodzice oraz kierowcy szkolnych autobusów musieli pogodzić się z decyzją dyrektorów szkół.

Meteorolodzy ostrzegają, że przynajmniej do końca tygodnia w tamtym rejonie kraju można spodziewać zamieci śnieżnych. 

 

źródło : Rzeszów.Wyborcza.pl

fot. pexels


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.