Hot Kraj

Ziobro robi porządki: KARA dla prokuratora i referenta za WOLNOŚĆ OPRAWCY, KTÓRY GWAŁCIŁ I WIĘZIŁ KOBIETĘ PRZEZ 10 DNI!

Przez 10 dni GWAŁCIŁO JĄ TRZECH MĘŻCZYZN. Kobieta zmarła, a jeden z nich nadal jest na wolności – taki pisaliśmy wczoraj, dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwołał zastępcę prokuratora rejonowego w Łodzi i wszczął postępowanie dyscyplinarne w stosunku do referenta sprawy 26-latki.

 

Gwałcona i bezdusznie przetrzymywana kobieta zmarła, a jeden z oprawców na wolności? Sprawą zajął się sam Zbigniew Ziobro.  Nie można godzić się na traktowanie takich spraw po macoszemu. Nie można godzić się, aby prokuratura postępowała bezdusznie wobec tak okrutnych przestępstw. Dlatego też zdecydowałem się wyciągnąć konsekwencje dyscyplinarne – stwierdził Ziobro.

 

Zdaniem ministra  sprawiedliwości łódzcy prokuratorzy popełnili „kardynalne błędy”. Sprawą zajmie się prokuratura wyższego szczebla. Ziobro poinformował również o zatrzymaniu trzeciego sprawcy, który do tej pory przebywał na wolności. 

 

Ze względu na dobro śledztwa nie możemy oczywiście mówić o szczegółach. Mogę jedynie powiedzieć, że zaniedbania miały charakter elementarny. W czasie śledztwa czas ma olbrzymie znaczenie, na przykład podczas zabezpieczania materiału dowodowego. Na tym polu doszło do wielu błędów – mówił minister.

 

Do tragedii doszło w Łodzi. Młoda 26-letnia kobieta w jednym z autobusów poznała trzech mężczyzn, którzy namówili ją na wspólną imprezę. Finał okazał się jednak inny – kobieta była wielokrotnie gwałcona i więziona przez 10 dni. 26-latce udało się uciec z miejsca zdarzenia i zadzwonić do matki. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala, gdzie przeszła kilka operacji, spędziła tam aż 3 tygodnie. Wczoraj zmarła. 

 

Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ

 

źródło: tvn24

Fot.: twitter

kg 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.