Aktualności Hot Kraj

ZMUSZALI Polaków do NIEWOLNICZEJ pracy w Wielkiej Brytanii! Handlarze ludzi są w rękach Policji! Jednak to dopiero początek afery!

Rozbito międzynarodowy gang, zmuszający Polaków do przymusowej pracy na terenie Wielkiej Brytanii. Polscy policjanci we współpracy z Brytyjczykami zatrzymali dwóch przywódców grupy: „Edka” i „Saso”.

 

 

Ofiary rekrutowano w Polsce i obiecywano dobrze płatną pracę w Wielkiej Brytanii. 

Na trop przestępstwa funkcjonariusze wpadli w 2016 roku, gdy zaczęły do brytyjskich  służb docierać informacje o możliwym wyzysku Polaków. Znaleziono kilkanaście potencjalnych ofiar przestępstwa.

W 2016 roku zatrzymano na terenie Wielkiej Brytanii pierwszego podejrzanego w tej sprawie, który został skazany na karę 7 lat pozbawienia wolności.

Rozpoczęto wspólne polsko-brytyjskie działania operacyjne, których celem było ustalenie pomysłodawców i przywódców grupy.

 

 

W 2016 roku przywódcy prawdopodobnie zbiegli do polski. W momencie zatrzymania byli bardzo  zaskoczeni. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. W najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja ws. ewentualnej ekstradycji podejrzanych do Wielkiej Brytanii. Nadal poszukiwane są ofiary przestępstwa.

 

źródło: wp.pl

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.