Hot

ZNAMY najlepsze miasto dla studentów Erasmusa. DACIE WIARĘ?

Klasyfikację najlepszych ośrodków akademickich Erasmusa sporządził międzynarodowy portal Uniplaces, służący studentom pomocą w znalezieniu stancji na czas studiów. Pod uwagę wzięto takie czynniki, jak koszt wynajmu pokoju lub mieszkania, opłaty uniwersyteckie, średnie ceny posiłków w tanich restauracjach, koszt miesięcznego biletu komunikacji miejskiej oraz liczba państwowych uczelni w mieście.

 

Warszawa jest w czołówce europejskich miast, gdzie najlepiej mieszka się i studiuje w ramach programu Erasmus. Pismo odnotowuje, że wielu Włochów wysoko ocenia studia w Polsce.

 

W sporządzonym na tej podstawie rankingu 15 europejskich miast Warszawa prezentuje się najatrakcyjniej. Koszt wynajmu jest jeden z najniższych w Europie, nie ma opłat uniwersyteckich, tani jest zarówno transport, jak i jedzenie. Najdroższy jest Londyn, a po nim Paryż i Mediolan.

 

Rzymski dziennik „La Repubblica” zauważa, że także wielu Włochów w ramach programu Erasmus wybiera Warszawę. W artykule „Erasmus, Warszawa jest najlepsza” zaznacza się, że zagraniczni studenci nie muszą znać polskiego, bo większość uczelni ma program wykładów i zajęć po angielsku, francusku i niemiecku. Przytacza wypowiedź wykładowcy historii języka włoskiego z uniwersytetu w Mesynie na Sycylii Fabio Rossiego:

„Porozumienie z uniwersytetem w stolicy Polski jest jednym z najbardziej owocnych, jakie za granicą zawarła nasza uczelnia. Studenci wracają bardzo zadowoleni, a egzaminy, jakie zdają po powrocie, pokazują, że ich przygotowanie jest bardziej niż satysfakcjonujące”.

 

Według jego relacji włoscy studenci opisują Polaków jako dobrze władających językami obcymi, gościnnych i zawsze gotowych do współpracy.

 

PAP
kd


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.