Hot Kraj

Znany polityk Kukiza przechodzi do PiS-u! ”Największy błąd w jego życiu” – komentowali internauci.

To musiało zaboleć – polityk z ugrupowania Kukiz’15 przeszedł do opozycyjnej partii Jarosława Kaczyńskiego. Sprawę tego transferu media określają mianem ciosu!

 

Z Kukiz’15 do Prawa i Sprawiedliwości – to możliwe, a ten niebywały krok zdecydował się Kornel Morawiecki. 

 

To, że Kornelowi Morawieckiemu jest blisko do PiS-u było wiadomo już wtedy, kiedy głosował na cztery ręce z posłanką Zwiercan. Wtedy podziękowaliśmy pani Zwiercan. Uważaliśmy, że powinna się zrzec immunitetu i być poddana ocenie. Najwyżej wtedy przed prokuraturą wykazałaby, że zrobiła to nieumyślnie. Fakt faktem, że zagłosowała za Kornela, podziękowaliśmy jej za współpracę i wyrzuciliśmy z klubu. Za nią odszedł Kornel Morawiecki, a po jakimś czasie dołączył jeszcze Irek Zyska – skomentował sprawę dla w Sensie.pl Paweł Kukiz.

 

To, że oni przejdą do PiS, było tylko kwestią czasu. I tak głosowali w większości przypadków jak PiS. Podobnie byłem pewien, że posłanka Siarkowska wstąpi do PiS-u, mimo, że się zarzekała, że chce zbudować tylko tożsamość Republikanów. To są ludzie, którzy byli zawsze PiS-owcami, a część z nich to są po prostu koniunkturaliści 

 

Są tylko różne formy koniunkturalizmu. Jeden oczekuje nagrody w postaci tzw. pozycji biorącej na liście, albo jeśli nie to np. miejsce w jakiejś spółce skarbu państwa po kolejnych wyborach. Jest też koniunkturalizm, który można nazwać miłością ojcowską. Może właśnie Kornel doszedł do wniosku, że dla dobra kariery syna pomoże prezesowi Kaczyńskiemu przechodząc do klubu PiS. – ocenił dla portalu lider ugrupowania. 

 

Media określają sprawę mianem ciosu, a internauci nie pozostawili sprawy bez komentarza, oczywiście znaleźli się również hejterzy. Największy błąd w jego zyciu – komentowali internauci. 

 

źródło: Sensie.pl

fot.: wikipedia / wikipedia

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.