akcja
Hot Kraj

Zorganizowana akcja POLICJI! SPRAWDŹ, jak nie stracić dowodu rejestracyjnego

19 grudnia, polscy funkcjonariusze, wyjadą na „łowy”. Będą zwracać uwagę, na jedną, konkretną rzecz, związaną z naszymi pojazdami. Akcja SMOG, ma na celu sprawdzenie, czy układ wydechowy i silnik w pojeździe, nie są wadliwe i nie zagrażają środowisku i ludziom.

Policja, przy pomocy specjalnego sprzętu, będzie analizować, co wydostaje się do powietrza z rur wydechowych. Funkcjonariusze będą typować samochody, które mogą emitować nadmierną ilość zanieczyszczeń. Kierowcy, których samochody nie zaliczą testu, muszą liczyć się z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi ludzi, na problem, jakim niewątpliwie jest smog.

 

ZOBACZ:Inżynier NASA znalazł sposób na ZŁODZIEI. Film robi furorę w sieci! [WIDEO]

 

Największe szanse, na utratę dowodu rejestracyjnego, mają użytkownicy samochodów ze starszym dieslem. Niekoniecznie dlatego, że produkują więcej zanieczyszczeń, ale z uwagi na sprzęt, w który wyposażona jest policja. Jeśli będzie ona niższa niż przewidują normy – osobne dla aut wyprodukowanych przed 30.06.2008 r. i osobne dla powstałych po tej dacie – policja zatrzyma dowód. Taki problem mogą mieć przede wszystkim użytkownicy aut wysokoprężnych z niesprawnym układem wtryskowym czy zdezelowanym wydechem.

źródło: o2.pl

fot. materiały prasowe


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.