Hot

ZOSTANIESZ UKARANY za przebywanie na WŁASNEJ POSESJI! To prawo weszło już w życie, SPRAWDŹ jak nie zrobić z siebie ofiary!

Wraz z nowym rokiem polskie prawo nie przestaje zaskakiwać. Tym razem nowe przywileje dostali myśliwi. Będą mogli przepędzać z lasu każdego kto będzie ….przeszkadzał im w polowaniu, a nawet wyrzucić właściciela z jego własnej ziemi. Ponadto myśliwi mają też prawo domagać się ukarania, każdego, kto będzie utrudniał im łowy.

To absurdalne, ale karę można dostać  za przebywanie na własnej ziemi. Łowcy sami wywalczyli sobie takie postulaty.

Adam Wajrak, dziennikarz „Wyborczej”, a zarazem działacz na rzecz ochrony przyrody tłumaczy, że sprawa jest poważniejsza niż się wydaje.

„Przepis ten dotknie nie tylko wojujących przeciwników łowiectwa. Będzie mógł być wykorzystany przeciwko każdemu z nas. Co prawda jest w nim zapisane, że przeszkadzanie musi być umyślne, ale przecież wystarczy, że myśliwy poinformuje spacerowicza lub grzybiarza, że właśnie poluje, i od tej chwili już spacerowanie lub zbieranie grzybów będzie umyślnym przeszkadzaniem”- napisał Wajrak w artykule.

Co gorsza zapis ten obowiązuje nawet właścicieli lasów prywatnych, nie zostały one wyłączone z obwodów łowieckich, co prawnie nie jest takie proste do zrobienia. W wyniku oznacza to, że będziemy wyrzucani nawet z własnych lasów!

źródło: wyborcza

źródło zdjęcia: Facebook


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.