Aktualności Hot Kraj Świat

Polsko-syryjski GANG PRZEMYTNIKÓW LUDZI w rękach NIEMIECKIEJ POLICJI

Polsko-syryjska szajka przemytników ludzi w rękach niemieckiej policji.

Grupa zajmowała się przemytem osób z Syrii do Niemiec przez Polskę. W sprawie zatrzymano dwie osoby, trzecia nadal jest poszukiwana. W akcji brało udział 170 funkcjonariuszy – wszystko na zlecenie prokuratury.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przemytnicy chcieli przerzucać Syryjczyków, głównie z krajów nad Zatoką Perską, przez Polskę, a następnie do Niemiec. Przestępcy mogli zarobić na tym procederze nawet 300 tys. euro – po 8 tys. euro od każdego przerzucanego Syryjczyka.

Dochodziło również do wyłudzania wiz turystycznych oraz wniosków o azyl. Minister spraw wewnętrznych Niemiec – Thomas de Maiziere podkreśla starania niemieckiej policji, opisując sprawę:  policja razem ze strażą graniczną RP rozbiła polsko-syryjską bandę przemytników ludzi.

Śledztwo dotyczy przemytu ludzi, wyłudzania świadczeń socjalnych oraz składania w oparciu, o fałszywe dane, wniosków o azyl. Syryjczycy posiadający polskie obywatelstwo składali w Niemczech wnioski o azyl, tłumacząc, że padli ofiarami prześladowań politycznych. 

[ZOBACZ TAKŻE: CENZURA W POLSKIEJ PRASIE? PROPAGANDY I MANIPULACJI NIE BRAKUJE! VIDEO]

Źródło:TVN24

Fot.: pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.