Hot Kraj

Zwłoki 8-latki i jej ojca! Śledztwo w sprawie zabójstwa i samobójstwa!

 

Prokuratura Rejonowa w Gostyninie rozpoczęła śledztwo w sprawie zwłok, mężczyzny i jego 8-letniej córki, odnalezionych w miejscowości Lubików. Wstępnie ustalono. że dziewczynka została zabita, a jej ojciec popełnił samobójstwo.

 

Zwłoki odnalazł dziadek dziewczynki w opuszczonych budynkach. Ciała znalazły się w odległości ok. 2 km od miejsca zamieszkania zabitych. „Śledztwo zostało wszczęte wobec przyjętych dwóch kwalifikacji prawnych. Pierwsza to zabójstwo dziewczynki poprzez powieszenie. Druga dotyczy targnięcia się mężczyzny na własne życie, także poprzez powieszenie” – informuje rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska.

 

 

Niewykluczone, że mężczyzna został zmuszony do samobójstwa. Ustalono, że odebrał dziewczynkę od jej matki, by razem mogli świętować jej ósme urodziny. Dziewczynka nie wróciła do domu, dlatego matka poinformowała o tym policję a dziadek rozpoczął samodzielne poszukiwania.

 

 

„Biegli, będący na miejscu, gdzie odkryto zwłoki, określili wstępnie, że przypuszczalnie do zgonu doszło co najmniej 24 godziny przed ich znalezieniem. To dopiero początek śledztwa. Wszystkie okoliczności zdarzenia, w tym motywy, będą szczegółowo ustalane” – podkreśliła Śmigielska-Kowalska.

 

źródło: PAP


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.