Hot Świat

Zwycięstwo ERDOGANA i kolejne referendum! Sprawdź, w jakiej sprawie tym razem!

Erdogan ogłosił  zwycięstwo w referendum w sprawie zmiany systemu rządów z parlamentarnego na prezydencki, powołując się na nieoficjalne wyniki głosowania.

 

„Ostatnie słowo należy do narodu, a naród powiedział ”tak” w referendum”. Według rządowej agencji prasowej – Anatolia, w referendum 51,3 % Turków opowiedziało się za zmianami w konstytucji wprowadzającymi prezydencki system rządów w miejsce dotychczasowego systemu parlamentarnego. Takie są wyniki po przeliczeniu 99 proc. głosów.

 

W ostatnim czasie Erdogan cieszył się zwycięstwem w referendum, którego wyniki pozwoliły mu na  znaczne wzmocnienie uprawnień prezydenta. Podczas swojej kampanii, wielokrotnie mówił o przywróceniu kary śmierci, teraz zapowiedział „natychmiastowe dyskusje” na ten temat. Recep Tayyip Erdogan nie wykluczył zorganizowania w tej sprawie kolejnego referendum.

 

Uderzając w garnki i patelnie mieszkańcy niektórych dzielnic Stambułu – największego miasta Turcji, protestują przeciwko ogłoszonemu przez Erdogana zwycięstwu w niedzielnym referendum zatwierdzającym zmianę ustroju.

 

źródło: PAP

KG


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.